Doceń siebie!

Stań na przykład przed lustrem. Obserwuj swoją twarz.

Popatrz na włosy, jakiego są koloru.

Popatrz na czoło – czy jest wysoko, czy nisko.

Spójrz na brwi – jakiego są odcienia? Czy są mocne, gęste, czy raczej delikatne?

Teraz czas na rzęsy – czy są długie, liczne? Zawijają się, a może są proste?

Oczy – podobno są zwierciadłem duszy . Czy kiedyś przyglądaliście się swoim oczom? Tęczówce, źrenicy. Zrób to teraz, chociaż chwilę. Zobacz jak źrenica zmienia się gdy zamykasz i otwierasz powieki. Zatrzymaj się chwilę, bo to jesteś Ty. Nikt inny, nikt inny nie zastąpi Ciebie, Twojej indywidualności i wyjątkowości. Nikt inny nie będzie żył na świecie tak jak Ty to robisz. Nawet jak w tej chwili nie lubisz siebie, nie podoba Ci się Twoje odbicie.

   Przejdź do nosa – wiele z nas kobiet nie lubi tej części twarzy. Za krótki, za długi, za krzywy, za gruby, za… Pewnie można jeszcze dodać inne określenia. A nos ma służyć przede wszystkim do oddychania. Wdech, wydech, jakże ważną pełni on funkcję. Dlatego jest piękny, niezależnie od kształtu.

Usta – wąskie , grubsze, czerwone, blade. Codziennie nam służą, są jakby bramą do jedzenia, do picia, do rozmowy.

   Nasza twarz jest piękna, nie dlatego, że ma takie czy inne rysy lub kształty. Jest cudowna bo stworzona przez Boga i dana nam jako Jego odbicie. Nikt inny nie miał i nigdy nie będzie mieć takiej twarzy jak nasza. Nawet jeśli spotkasz wiele osób o podobnej buzi– nigdy nie będzie to samo oblicze.

   Czas na nasze ciało. Widzieliście już wielokrotnie swoje dłonie, ręce, brzuch, nogi, stopy… ale czy kiedykolwiek patrzeliście na to ciało z miłością? Z opiekuńczością, z dobrocią? Ciało, jedyne ciało , które mamy od urodzenia aż do śmierci. Czasem przez wiele lat ma nam służyć. To ciało jest Twoją oazą, Twoim wiernym towarzyszem, czy szanujesz je ? Czy należycie dbasz o nie ? Czy przypadkiem ciągle nie krytykujesz siebie , że jest za niskie, za wysokie, za grube, a może jest w jakiś sposób niepełnosprawne ?

  Czy część z tych wad nie jest przesadzona? Czy nie jesteś zbyt krytyczny/krytyczna ? Czy może to ludzie nie osądzali Ciebie zbyt negatywnie mówiąc nieprawdziwe rzeczy o Tobie ? Może było to z zazdrości, może sami są skrzywdzeni i poranieni i tylko w ten sposób potrafią odciąć ból od siebie ?

Dziś bądź dla siebie bardziej łagodny/łagodna.

   Powiedzmy sobie otwarcie – jesteśmy piękni. I nie chodzi tu tylko o to piękno zewnętrzne, ale o całokształt naszej osoby.

   Zobacz ile już w życiu przeszedłeś/przeszłaś. Ile wykonałeś/wykonałaś pracy, ile drogi za Tobą. Pomyśl o tej drodze przed Tobą.

Masz Boga, bliskich ludzi wokół siebie, ale masz też siebie. Jesteś dla siebie przyjacielem.

Polegaj na swojej intuicji, na swoich przeczuciach.

  Przytul się do swojego wewnętrznego małego dziecka. Wyobraź je sobie – małą dziewczynkę lub małego chłopca. Jakim dzieckiem byłeś/byłaś? Uściskaj je mocno, pogłaszcz po główce. Pokochaj. Jesteście kochani, Jesteście wspaniali. Tylko być może jeszcze o tym nie wiecie.

  Daj sobie prawo do popełniania błędów, bo może wyciągniesz z nich takie wnioski, które zbudują Twoją lepszą przyszłość.

  Powtarzaj sobie, że Ty też dasz radę, też możesz. Nie jesteś w niczym gorszy/gorsza od innych. Będą pewne dziedziny, w których ktoś zdobędzie więcej puntów, ale będą też takie w których to Ty będziesz mógł/a uczyć.

  Ucz się. Zdobywaj wiedzę. Doceń to co już masz i to co umiesz. Doceń każdy swój wysiłek jaki włożyłeś/włożyłaś w życie.

Reklamy

2 myśli na temat “Doceń siebie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s