Nie daj się zaprogramować

   Bądź piękna. Zawsze. Szczupła. Nie wolno Ci przekroczyć 50kg., bo będziesz gruba. Nie możesz mieć żadnych zmarszczek. Masz być zawsze młoda. Mieć duży biust, wąską talię, długie nogi, piękne dłonie.   Dalej. Pracować na wysokim stanowisku, jako prezes, dyrektor, kierownik. Zarabiać powyżej pewnej kwoty. Jeździć tam i tam, i tam. Potem pokazywać to na portalach społecznościowych.  Mieć męża/żonę, dzieci. Dom z basenem. Oglądać telewizję, jeździć samochodem.

    Nosić takie szorty, bo wszystkie dziewczyny je noszą. Mieć taką fryzurę, bo pokazują je w telewizji. Zrobić takie paznokcie, bo teraz takie są w modzie. Kupić taką kurtkę, sukienkę, buty…

    Ile tego jest ? Ile dajemy w siebie wcisnąć, jak bardzo inni myślą za nas ? Ile rzeczy robimy, tylko dlatego, żeby nie wypaść z obiegu, wybiegu, zabiegu ? W czym bierzemy udział ? Co to za rodzaj wyścigu ?

   Czy dajesz sobą manipulować ? Przez telewizję, internet, gazety, kino , reklamy ?

   Czy na pewno musisz mieć ten strój kąpielowy z najnowszej kolekcji ? Czy naprawdę uszczęśliwi cię sukienka z wybiegów? Nie zrozum mnie źle. Nie jestem przeciwna modzie, urodzie, młodości. Wręcz przeciwnie. Uważam, że trzeba cieszyć się z tego co Bóg nam dał. Chodzi o to, żeby mądrze korzystać z dobrodziejstw natury, świata, z tego co cała branża marketingowa nam proponuje. Nie dajmy się omamić reklamom i ich produktom, które zapewniają cię, że będziesz dzięki nim szczęśliwy/szczęśliwa. Ja cię zapewniam, że nawet jak będziesz czuć euforię, to tylko przez kilka chwil, minut, godzin, w lepszych przypadkach może nawet dni i tygodni. Jednak szczęścia nie zapewni Ci żadna rzecz materialna. Jesteśmy czymś więcej niż ciuchy, kariera, pieniądze, wycieczki, twarz bez zmarszczek.

   Nie jesteśmy robotami, nie musimy działać według narzucanych schematów. Świat cię bardziej nie pokocha, jeśli będziesz za nim podążać. Wyssie z ciebie najlepsze soki (czytaj : np. pieniądze ) , a potem jak już nie będziecie do niczego potrzebni zostaniecie sami z tęsknotą za byciem młodym/młodą, pięknym/piękną, bogatym/bogatą, kochanym/kochaną… Jesteś pewny/pewna, że producenci, którzy zapewniają cię w reklamach, że robią wszystko dla twojego dobra naprawdę tego chcą? Czy ci wszyscy usługodawcy, prezesi będą nadal twoimi przyjaciółmi, jeśli przestaną na tobie zarabiać? Jeśli zaczniesz chorować, przytyjesz, stracisz urodę..? Czy nadal będziesz lubiany/lubiana jeśli przestaniesz jeździsz najlepszym samochodem lub zaczniesz nosić dawno przeterminowane ubrania ?Zrzuć maskę, bądź sobą i wyjdź do świata. Trudne ? Czasem tak…

   Większość ludzi zachowuje się jak masa. Masowo wierzą w media, żyją jak im programy rozrywkowe zagrają. Nie myślą za siebie, bo telewizor robi to za nich…Żyją życiem seriali lub sąsiadów. Byle nie swoim…Tylko czemu ? Boimy się zobaczyć, że nasze życie jest puste, a udajemy przed sobą i innymi, że jest inaczej ? W cieniu cudzych grzechów, chcemy schować swoje ? Nie mamy zainteresowań, własnego pomysłu na siebie, na czas wolny ? Pozostaje telewizor i plotki…

Wieczorem

   Dziś wieczorem proponuję Ci nie włączać telewizora, ani komputera. Nie korzystaj też z internetu w komórce. Zobacz w jakim kierunku będą podążać Twoje myśli ? Co jest w Tobie ? Co chciałbyś/chciałabyś robić? Gdzie być , z kim ? Może przeczytać jakąś ciekawą książkę, wyjechać gdzieś, porozmawiać z kimś ? Spędzić czas z żoną/mężem, dziećmi, rodzicami? Może wrócić do hobby, które dawno porzuciłeś /porzuciłaś? Może pogodzić się z kimś ?

    A może Twoje życie okaże się bardziej interesujące niż tych z seriali ? Może schowałeś /schowałaś gdzieś głęboko swoje marzenia, plany i ciągle coś było ważniejsze. A teraz jest czas, żeby coś zrobić w swoim życiu, poznać bardziej siebie ?

   A czy wy podążacie za modą, karierą, pieniędzmi ?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s