Patroni strony

 

Trójca święta – Bóg, Jezus, Duch św. Tak naprawdę zagadka, a może już ją ktoś odgadł. Koniecznie napiszcie !

Jezus, chyba najbardziej ,,znany,, z całej trójki (chociaż jesteście jednością…). Duchu święty natchnij nas do dobrego, daj nam mądrość, roztropność, siłę w przezwyciężaniu codziennych trosk.

Jezu, nas Ojcze i bracie. Opiekuj się nami, Twoimi zagubionymi dziećmi. Otwieraj nam oczy i serca na dobro a zamykaj na zlo. Pozwól nam się cieszyć każdą chwilą, godziną, dniem. Daj nam szczęście!

Maryja – Matka wyżej wymienionych jak i nasza Matka. Maryjo, oddaje Ci tego bloga, czuwaj nad tym co piszę . Czuwaj nad każdym, kto tu zagląda.

 

church-483196_960_720

Anioł Stróż – każdy z nas dostał swojego osobistego ,,ochroniarza,,. Czuwają nad nami, dlatego módlmy się do nich, powierzajmy im nasze życia i każdy poszczególny dzień.

Archaniołowie – bronią przed złym. Ilu ich jest ? Czym różnią się między sobą, gdzie się znajdują ? Nie wiem, ale proszę ich o czuwanie nad nami, o obronę, o wsparcie, o duchową tarczę dla każdego z nas.

św. Faustyna – moja osobista patronka. O ile dobrze pamiętam pierwsza święta, którą lepiej ,,poznałam,,. I było to jeszcze w czasach, w których nie byłam zbyt mocno praktykującą osobą…Za jej pośrednictwem Bóg uratował mi wzrok. Modląc się do niej, do Jezusa, przez Koronkę do Bożego Miłosierdzia moje oko powróciło do stanu niemal sprzed choroby. Żyła zaledwie 33 lata. Jej święto obchodzone jest 5 października.

św. Józef – św. Józefowi powierzam wszystkich ludzi pracy i tych którzy jej szukają. Małżonków i tych którzy szukają partnerów. Nie biologiczny, ale ojciec Jezusa w pełnym wymiarze. Cichy, pokorny, posłuszny wobec natchnień Ducha świętego. Chroniący swoją rodzinę wobec najgorszych przeciwności. Nie na darmo jest on wzorem do naśladowania dla mężów, ojców, po prostu każdego mężczyzny. Warto do niego modlić się o opiekę . Jest on także dla nas ojcem. Nie wiemy ile żył lat, ani kiedy został męzem Maryji. Zresztą daty nie są tutaj najważniejsze. 1 maja obchodzimy jego wspomnienie.

Sw. Franciszek – znany jest głównie jako patron naszych pupili. Przedstawiany jest głównie z ptakami i innymi różnymi zwierzętami. Od 1979 roku jest także patronem ekologii i ekologów. Żył 45 lub 44 lata (dokładnie nie jest znana jego data urodzin). 4 października obchodzone jest wspomnienie tego świętego.

Mała Tereska z Lisieux (św. Tereska od Dzieciątka Jezus) – pokochałam jej ,,małą drogę,,. Pozostać małą, skromną, pokorną osobą. Niby takie proste, a tak często trudne do osiągnięcia. Ile razy unosi nas nasza pycha, ile razy chcemy wywyższyć nasze ego, postawić na swoim, odgryźć się, zemścić. Mała droga to: „… uznawać swoją nicość, oczekiwać wszystkiego od Boga, jak małe dziecię oczekuje wszystkiego od ojca, niczym się nie kłopotać, nie gromadzić mienia”. Według Małej Tereski trzeba po prostu kochać, schować się w ramionach Jezusa, nie trzeba pokonywać kolejnych szczebli doskonałości, żeby zostać świętym. Napełniać swoje serce Miłością Boga. Mała Tereska żyła zaledwie 24 lata, wspominamy ją 1 października. Mała Teresko ucz nas takiej pokory, takiej miłości, takiego wewnętrznego ogołocenia.

Św. Rita – patronka od spraw trudnych i beznadziejnych. Kto z nas nie był w takiej sytuacji ? Św. Rita nie na darmo została opiekunką właśnie takich skomplikowanych momentów. Niechciane małżeństwo z wybuchowym i nerwowym człowiekiem, dwoje dzieci, potem po śmierci męża i dzieci wstąpienie do zakonu. Św. Rita wymodliła nawrócenie swojego małżonka, co zapewne musiało się wydawać niemożliwe do osiągnięcia.

 

ukraine-608141_960_720

Reklamy

5 myśli na temat “Patroni strony

  1. Ja się modlę do Św. Jana Pawła II, Św. Faustyny, Tadeusza Judy, Św. Antoniego, Anioła Stróża i Archanioła Michała.
    Św. Faustyna żyła pewnie tyle samo co Jezus Chrystus 33 lata.
    Pierwszy raz byłam na osobistym spotkaniu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach podczas pielgrzymki z mojej parafii Św. Jadwigi Śląskiej jakieś 9 lat temu. A obraz Miłosierdzia Bożego znam dużo wcześniej przed pielgrzymką, ktoś mi kiedyś dał obrazek z modlitwą, a koleżanka Agnieszka nauczyła mnie modlić się na koronce i tak do dziś 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s