Różne książki

    Obok Pisma Świętego polecam kilka książek i filmów, które moim zdaniem są warte przeczytania lub obejrzenia.  Mogą posłużyć jako pomoc w rozwoju duchowym, jako uzupełnienie codziennej modlitwy, medytacji lub po prostu być dobrym sposobem na ucztę duchową. 

 • Najpierw w moje ręce trafiła skrócona wersja ,,Dzienniczka św. Faustyny,, autorstwa ks. Józefa Orchowskiego ,,Święta Siostra Faustyna i Boże Miłosierdzie,,. Owa broszurka była moją jedną z  pierwszych  tego typu lekturą. Zaczytywałam się w niej, pomimo, że jeszcze wtedy nawet nie bardzo wiedziałam o co w tym wszystkim chodzi.

WP_20160807_16_08_12_Pro

    Potem przyszedł czas na cały Dzienniczek św. Faustyny, który chłonęłam niczym powietrze…Wspaniała święta, niesamowita relacja z Jezusem. Św. Faustyna pisze językiem prostym, dlatego ten Dzienniczek jest dla każdego, kogo interesuje Miłosierdzie i sprawy duchowe. 

WP_20160807_14_22_53_Pro

 •  Inna pozycja, która zrobiła na mnie wrażenie, pozostające na długo, to książka o Marcie Robin ,,Pasja życia,, autorstwa ks. Sławomira Sosnowskiego. Marta, o której wcześniej w jakiś sposób bałam się czytać. Myślę, że przerażała mnie jej sytuacja życiowa, jej cierpienie, poświęcenie, po ludzku jest to trudne do przyjęcia. Przez wiele lat była unieruchomiona na łóżku, straciła wzrok, nie mogła jeść ani pić. Jej jedynym pożywieniem była Eucharystia, raz na jakiś czas podawana przez przychodzącego do niej kapłana (Jezus w postaci Najświętszego Sakramentu sam wchodził do jej ust). Jednak podczas czytania tej książki okazało się, że była ona niezwykle pogodną, mądrą i wydaje mi się, że szczęśliwą kobietą, bo zjednoczoną z Bogiem. Czytałam kolejne zdania z niezwykłą przyjemnością, po prostu z pasją. I takie było jej życie, pomimo bólu i cierpienia potrafiła pokazać, że w każdej sytuacji jest sens, że tam czego dotknie się Jezus jest ŻYCIE.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        *  Interesuje mnie życie pozagrobowe, dusze czyśćcowe, jak jest w Niebie, czym jest czyściec, piekło. Podaję Wam kilka pozycji o takiej tematyce, myślę, że pasjonatów życia po śmierci coś powinno zainteresować:
 • A. Sieradzki ,, Tajemnice życia pozagrobowego, próba odpowiedzi na nurtujące nas pytania,,    
 • Rękopis z czyśćca – jest to zbiór rozmów siostry zakonnej  inna, ale już  zmarłą siostrą. Ta ostatnia, będąca w czyśćcu daje wskazówki swojej byłej współsiostrze jak ma żyć, jak wzrastać w wierze, jak postępować.
 • Ks.Bp dr Zbigniew Kraszewki ,, Tajemnica życia wiecznego. 100 dowodów na życie pozagrobowe,,
 • Św. Katarzyna z Genui ,, Rozprawa o czyśćcu,,
 • Fulla Hora ,, O życiu pozagrobowym,,
 • R. Moody ,, Życie po życiu,,
 • Maria Simma ,,Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi,,
 • S. Emmanuelle Maillard ,,Przedziwne sekrety dusz czyśćcowych,,
 • ? Jeśli znacie jeszcze jakieś ciekawe i warte przeczytania pozycje na ten temat to proszę o informacje.  

 * Kolejne ciekawe  pozycje to książki Cataliny Rivas. Jest ona boliwijską mistyczką. Według niej otrzymała ona stygmaty na czole, dłoniach, stopach i na boku. zapisuje słowa, które dyktuje jej Jezus. Przedstawiam Wam dwie takie pozycje:

 • ,,Z Synaju na Kalwarię. Refleksje o ostatnich Słowach Pana Jezusa,,
 • ,,Męka Pańska,,            

WP_20160810_10_34_54_Pro

*Następnę książki, które wywarły na mnie pozytywny wpływ to: 

 • Autobiografia. Dziennik św. Gemma Galgani. Czytałam jej biografię już jakiś czas temu i pamiętam, że pozostawiła we mnie chęć jeszcze lepszego służenia Jezusowi.             WP_20160810_10_36_45_Pro                                                                                                                                    
 • Robert Kowalewski ,,Błogosławiona Maria Bolognesi, mistyczka cierpienia,,. Bolognesi
 • O. Józef Witko ,,Uzdrawiająca moc przebaczenia. Świadectwa uzdrowień, modlitwy i rozważania,,
 • O. Józef Witko ,,Nie bój się wierz tylko. O drogach uzdrowienia duchowego i fizycznego,,
 • Anthony de Mello,, Przebudzenie,, Czytałam tę książkę podczas studiów. Autor pokazuje w niej inny sposób patrzenia na siebie, przekonuje jak ważny jest dystans do siebie i do otaczającego świata. Zobaczyłam, że nie warto brać siebie tak ,,śmiertelnie,, poważnie , bo wszystko jest przemijające, ulotne, a większość ludzi nawet nie zwraca uwagi na to , nad czym my płaczemy…Polecam ją każdemu, kto potrzebuje innego spojrzenia na świat, kto za bardzo przywarł w materialności i zapomniał, że życie na ziemi nie jest wieczne…
 • Oremus. Teksty liturgii Mszy świętej. Jest to mała, kieszonkowa książeczka, którą można zabrać wszędzie. Znajdują się w niej pełne czytania na każdy dzień danego miesiąca, wraz z psalmami, modlitwą wiernych. Idealne jako lektura poszczególnych wersetów do medytacji , do rozważania lub do przygotowania przed Mszą świętą.                                                                                                                                                                                                                                                                                                  oremus
Reklamy

6 myśli na temat “Różne książki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s