Przyszłość w gwiazdach

    Chyba większość z nas jest ciekawa co się wydarzy w bliższej lub dalszej przyszłości. Czy zdam egzamin, czy dostanę podwyżkę, kto będzie moim mężem/żoną, czy.. jest wiele rzeczy o których chcielibyśmy wiedzieć.. I zapewne część z nas sięgała po horoskopy, by przeczytać co mnie spotka w tym tygodniu,miesiącu, roku… Może część z nas chodziła lub chodzi do wróżki, przecież tam możemy dowiedzieć się znacznie więcej i to o sprawach które dotyczą konkretnie mnie..

     Czyżby? Gwiazdy prawdy Ci nie powiedzą ani kula ani karty ani nic kwadratowego, ani na niebie ani pod ziemią. Dlaczego? Bo jak coś martwego może coś o Tobie wiedzieć? Prawda? Nie żyje, nie oddycha, nie je i zostało stworzone przez człowieka jak np. karty, kule lub inne kadzidełka. Czy ludek , którego ulepisz z plasteliny może znać Twoją przyszłość? Czy zupa, którą ugotujesz może wskazać Ci Twojego przyszłego męża/żonę, w zależności od tego jak ułożą się na niej oczka?

Czy na prawdę można myśleć, że człowiek to tak mała i niewiele warta istota, że wystarczy parę razy ułożyć karty i już wszystko wiadomo? Że jej los jest zapisany w jakiejś szklanej, plastikowanej lub jeszcze innej (nie wiem, nie znam się) kuli? Tak? Twoje życie w kuli? W takiej malutkiej, którą można momentalnie zbić? I tam jest Twoja przyszłość? Twoje egzaminy, praca, dzieci, emerytura, wakacje, marzenia? NIE MA!

    A gdzie jest? Przyszłość to czas, którego jeszcze nie ma. Jak się wydarzy, to będzie teraźniejszością. Jesteśmy na tyle wyjątkowi, niepowtarzalni i cenni, że nikt nas nie zaprogramował. Nikt nikomu nie zdradził naszego całego życia, także nikt nie może o tym wiedzieć prócz samego Boga.

new-brighton-1239724_960_720

   

   A co jeśli Twoja przepowiedziana przyszłość sprawdziła się ? Nie łódź się, nie był to magiczny, czarodziejski efekt kuli, lub kawałków papieru, czy też wybitnych zdolności pani wróżki. Osoby zajmujące się taką ,,pracą,, są wyćwiczone tak samo jak każdy inny w swojej branży… Zazwyczaj kierują się tam ludzie niepewni, pełni emocji, targani rożnymi uczuciami. Zapewne widać po nich pewne obawy, niepokoje na twarzy. A wróżbici wiedzą o co Ciebie pytać, żebyś ich mógł /mogła naprowadzić na ich własne odpowiedzi. Opowiadając komuś swoją sytuacje dajesz jej obraz a widząc ją z boku, z dystansu jak ją widzą owi ,,specjaliści,, samemu można zgadnąć, strzelić, domyśleć się (niepotrzebne skreślić ) dalszego ciągu. Przykładowo przychodzi dziewczyna, która ma chłopaka, kocha go bardzo, jednak nie jest pewna czy powinna za niego wyjść za mąż (intuicja?). Chłopak nie wylewa za kołnierz, lubi zakrapiane spotkania z kolegami. Czasem nie można się do niego dodzwonić, lub w pijackim amoku ubliża przez telefon. Potem przeprasza, obiecuje poprawę (lub nic nie pamięta), a następnego dnia nie widzi problemu. Gdy nie pije potrafi być czuły, delikatny, kupić kwiaty. Wtedy jest cudownie, mają wiele wspólnych tematów, jeżdżą na wycieczki. Problem zaczyna się gdy koledzy wyciągają na jedno piwko. Dziewczyna nie jest pewna, bo to już trwa od 6 lat a za pół roku ślub.. Kocha, ma nadzieję, jak wiele kobiet, że po ślubie koledzy przestaną istnieć a alkohol zamieni się w sok pomarańczowy. Jest przecież tyle pięknych wspólnych chwil, tylko coś ten alkohol nie daje spokoju. Jaką przyszłość można przewidzieć? Nie wychodź za niego za mąż , bo nadal będzie pić. Zostaw go, a spotkasz wspaniałego niepijącego chłopaka, należącego do Ruchu Czystych Serc (popieram!). Druga opcja – jeśli wyjdziesz za niego za mąż , on nadal będzie pić, a Ty przejdziesz w stan oczekiwania, że dziecko coś zmieni..Zawsze można jakąś przyszłość przewidzieć..

   Inne wytłumaczenie nadprzyrodzonych zdolności poznania życia konkretnej osoby to działania diabelskie. Jeśli ktoś znakomicie zna każdy szczegół z Twojego życia przeszłego, teraźniejszego i przyszłego, widząc Cię po raz pierwszy na oczy to nie może to być działanie ani ludzkie ani Boskie. Oczywiście Bóg zna Cię doskonale, ale nie ujawnia tej prawdy w taki sposób. Co robić? Uciekać. I nigdy nie wracać. Chcesz mieć kontakt z diabłem? Chcesz mieć w ogóle jakąkolwiek styczność z takim potwornym złem? Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie chce.. No właśnie..

   Czymś innym jest intuicja. Rodzaj instynktu, wyczucia tego co może za chwilę wydarzyć się. Kobietom przypisuje się większą predyspozycję do tego typu zjawiska. Może dlatego, że my kobiety przykładamy większą uwagę do uczuć, emocji. Świat bardziej odbieramy przez te zmysły, a może są inne wytłumaczenia.

   Czym tak naprawdę zajmują się wróżki i wróżbici? Zarabianiem pieniędzy na naiwności ludzi. Przykre, ale to jest główna prawda, którą powinniśmy znać jeśli chodzi o temat tego zawodu..

   Kto pisze dla nas horoskopy w gazetach? Czy można napisać dla jednego znaku zodiaku, czyli dla tysięcy ludzi jedną tą samą przepowiednię na cały tydzień? Czy to nie brzmi śmiesznie? Zbyt infantylnie?

   Czy jeszcze ktoś z Was ma ochotę skorzystać z usług ,,profesjonalistów,,?

   A może ktoś z Was korzysta lub korzystał z tego serwisu? Napiszcie w komentarzach. A tymczasem idę żyć w .. teraźniejszości..

Reklamy

4 myśli na temat “Przyszłość w gwiazdach

 1. Sporo idzie znaleźć na ten temat w Biblii :
  „Nie będziecie uprawiać wróżbiarstwa. Nie będziecie uprawiać czarów.” [Kpł 19:26]

  „(…) kto się zwróci do wywołujących duchy albo do wróżbitów, aby uprawiać z nimi nierząd, zwrócę oblicze i wyłączę go spośród jego ludu. Uświęćcie się więc i bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty. Ja, Pan, Bóg wasz!” [Kpł 20,6-7]

  „A gdy wam będą mówić: Radźcie się wywoływaczy duchów i czarowników, którzy szepcą i mruczą, to powiedzcie: Czy lud nie ma się radzić swojego Boga? Czy ma się radzić umarłych w sprawie żywych?” [Iz 8,19]

  „Bo to mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Nie dajcie się wprowadzić w błąd przez waszych proroków, którzy są wśród was, i przez waszych wróżbitów; nie zwracajcie uwagi na wasze sny, jakie śnicie. Oni bowiem prorokują wam kłamstwo w moje imię. Nie posłałem ich – wyrocznia Pana.” [Jr 29,8-9]

  „Saul umarł na skutek własnego przewinienia, które popełnił wobec Pana, przeciw słowu Pańskiemu, którego nie strzegł. Zasięgał on nawet rady u wróżbiarki,” [1 Krn 10,13]

  Bóg mówi jasno: „nie zwracajcie uwagi na wasze sny, jakie śnicie”.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s