Modlitwa za konających w grzechu ciężkim

Niedawno w kościele znalazłam taką modlitwę: za konających w grzechu ciężkim o wyrwanie duszy szatanowi w ostatniej chwili. Na początku jest cytat św. Jana Vianneya:

,,Och, gdyby każdy wiedział, ile korzyści przynosi praktykowanie nabożeństwa do świętych dusz czyśćcowych, nie byłyby one tak często opuszczone…Dobry Bóg zwróci nam stokroć tyle dobra, ile im ofiarujemy…,,

I treść modlitwy:

,,Ojcze Niebieski, wejrzyj w Twe Boskie serce przepełnione bólem i tęsknotą za tymi, którzy idą na wieczne potępienie. Racz usłyszeć jęk twoich wiernych dzieci wznoszący się za nimi.

O Panie, Ty stworzyłeś te dzieci, Ty karmiłeś je łaską, a Twój Syn, Jezus Chrystus własną odkupił je krwią. Zmiłuj się nad nimi w tej godzinie gdy będą konali. Usłysz słodki jęk, pełen nadziei i miłości, który wydał z siebie Twój umiłowany Syn, a nasz Zbawiciel, kiedy cierpiał ogromnie za te właśnie dusze.

Ojcze, jak wielka jest Twoja miłość do tego umęczonego Syna, jak nieskończona Jego zasługa.

Przyjmij więc tę modlitwę w połączeniu z ofiarą mojego życia przez mękę Twojego umiłowanego Syna, Jezusa Chrystusa i mieczem przebite Serce Najświętszej Maryi Panny, krew męczenników, wiarę wyznawców, łzy i cierpienia wszystkich Twoich sprawiedliwych, na przebłaganie za te ogarnięte mrokiem dusze.

Spuść na nie w godzinie śmierci jasny promień Twojego światła, światła Ducha Świętego, aby ujrzeli swoje dusze w prawdzie i poruszeni łaską upadli przed Tobą szczerze swoje grzechy wyznając.

Wierzę, że Twoje nieskończone miłosierdzie wyjedna im tę łaskę.

Łączę te błagania z błaganiami Matki Najświętszej i składam je w Twoim świętym Sercu na ukojenie jego boleści. Kocham Cię Ojcze teraz i na wieki wieków. Amen.,,

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s