Kupować czy nie kupować?

Niedawno nieco bardziej zainteresowałam się dwoma tematami, którymi chciałam podzielić się. Są to:

  • testy na zwierzętach. Czy są one faktycznie potrzebne? Patrząc na zdjęcia tych cierpiących królików, szczurów, a nawet kotów i psów wątpię. Jeżeli tymi badaniami kieruje tylko nasza próżność, żeby zaspokajać swoje ego poprzez najlepsze kosmetyki to chyba żadne cierpienie nie jest tego warte. Wiem, że człowiek stoi ponad zwierzętami, ale nie daje to nam żadnego prawa na ich krzywdzenie. Zwłaszcza jeśli wiąże się tylko z ciekawością, bezpodstawnymi eksperymentami i chęcią lepszego, pięknego wyglądu. (Nie omawiam tutaj leków, ponieważ jest to na pewno inny temat, którego jeszcze nie zgłębiałam).

    Jeżeli ktoś ma za nic mniejsze i słabsze stworzenie, to czy można mieć pewność, że potrafi szanować człowieka? Nie chcę tutaj wymieniać żadnych nazw marek, w internecie jest o tym naprawdę dużo informacji. Jestem na nie krzywdzeniu zwierząt, bo też należą do WSPÓLNEGO świata. Chcę wybierać bardziej świadomie kosmetyki, których wbrew pozorom na co dzień używa się całkiem sporo, chociażby mydła czy szampony. Przecież te eksperymenty są także za moje pieniądze..

  • ubrania. Nie da się bez nich obyć, a jak się okazuje wcale nie bez znaczenia jest co kupujemy i nie chodzi o markę, czy cenę. Niedawno trafiłam na dwa filmy, które przypomniały mi o problemie różnych chemikaliów w ubraniach. Każde ubranie po zakupie należy wyprać. Lepsza jest bawełna (chociaż też nie wolna od toksycznych substancji) niż sztuczny poliester czy nylon. Po więcej zapraszam na przykładowy filmy:

  • Kolejnym tematem, któremu chciałabym się bardziej przyjrzeć jest żywność. Podejrzewam, że tutaj okaże się, że jest równie wiele nieprzyjemnych niespodzianek

Kupować czy nie kupować?  Kupować. Z głową i rozsądkiem. Nie wszystko jest nam potrzebne, nie wszystko nie tylko nam nie służy, ale także innym…

Reklamy

2 myśli na temat “Kupować czy nie kupować?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s