O mnie

Dlaczego katolicki tutorial? Tutorial , czyli z angielskiego „krok po kroku”. Takimi kroczkami idę za Bogiem, uczę się Boga, o Bogu, z Bogiem.
Chciałabym pokazywać, że Kościół nie gryzie, że Bóg nie jest wrogiem a najlepszym przyjacielem człowieka. Chciałabym pokazać, że z Bogiem można być szczęśliwym, zaznać spokoju ducha, cieszyć się pomimo burz i nawałnic.
Nie jestem teolożką, księdzem ani siostrą zakonną, jednak każdy może poznawać Boga, naszego Ojca.
Jezus krok po kroku. Małymi stopniami do wielkiej Miłości.
Na blogu piszę o swoich doświadczeniach, przemyśleniach. Fundamentem strony jest oczywiście Jezus. Nie tylko mieszkający gdzieś w Niebie, ale Ten żyjący w każdym z nas, na co dzień, w biedzie, bogactwie, cierpieniu i w szczęściu.
Ciągle uczę się i poznaję nowe rzeczy z dziedziny wiary, życia.
Jak żyć? Jak przetrwać w świecie dżungli, bo niestety czasem tak właśnie wygląda codzienność.
Jak czuć się dobrze z samym sobą, jak pokochać siebie, swoje ciało? Po prostu – gdzie jest szczęście, które przetrwa pomimo zawirowań.
Tak, spokój ducha jest możliwy do osiągnięcia, pomimo trudnej przeszłości, naszych ułomności i innych przeszkód, i czasem płynięcia pod prąd.
O tym staram się pisać i dzielić.
Krok po kroku do pełni.
Poza tym jestem kobietą, żoną, katoliczka od zawsze, ale na nowo narodzona od kilku lat.
Miłej lektury !

P.S. Zdjęcia na blogu w większości pochodzą z legalnej, bezpłatnej strony: pixabay.com.pl, gdzie autorzy zrzekli się swoich praw do zdjęć. Niektóre ze zdjęć są mojego autorstwa.

Reklamy